28 Aralık 2016 Çarşamba

Artık Hepimiz Pastacıyız! Icaked İle Butik Pasta Tasarım Deneyimim :)

28 Aralık 2016 Çarşamba
Thanks god! Sonunda birileri bu projeyi faaliyete geçirdi. Yıllardır özel günlerde pasta siparişi vermek tam bir kabustu. Pastanın üzerine yazılan yanlış ismi bile tecrübe etti bu bünye :) Neyse ki artık "icaked" var diyerek reklam kokan bir cümleyle konunun özüne iniyorum. Icaked projesini TechAnkara proje pazarını ziyaret ettiğim sırada keşfettim. Tamam itiraf ediyorum, boğazına düşkün biri olarak tamamen firmanın masasının üzerinde duran pastaların cazibesiydi beni standa çeken :) Icaked yemek sepeti tarzında pasta siparişi verebileceğiniz bir web sitesi. Şu an için yanlızca Ankara'dan sipariş almaktalar. Fakat proje o kadar başarılı ki yakında tüm Türkiye'de aktif bir şekilde kullanılmaya başlanacağına hiç şüphe yok.
Merak edenler hemen linke tıklayabilirler, ama bana da ayıp olmasın diyerekten postu okuduktan sonra linke tıklayalım lütfen :) Gerçi link yeni sekmeden açılıyor siz tıklayın o kenarda dursun :)
** https://www.icaked.com/ 


Site üzerinden hazır pasta siparişi verebilir, ya da benim yaptığım gibi kendi pasta tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Paylaştığım 5 pastayı da (Minionlu pasta hariç) icaked editörü üzerinden tasarladım, tasarlarken de müthiş keyif aldım. Aynı zamanda butik pasta tasarımlarımla hesabımda kendi icaked pasta arşivimi de oluşturmuş oldum :) 
+30 Nişan pastası tasarımım :) 

 Yeni yıl konseptinde tasarladığım bu pastayı da şirketimizin yeni yıl kutlaması için sipariş ettik bile :)
Eğer ki, ben tasarım yapamam o konuda yetenekli değilim derseniz de, kişilerin tasarlayıp paylaştığı tasarım pastalar içerisinden her hangi bir pastayı aynen sipariş verebilir ya da üzerinde bazı değişiklikler yaparak kendi tarzınıza uyarlayabilirsiniz. 
Bunu yapmak için;  https://www.icaked.com/  Tasarım Pastalar bölümünden beğendiğiniz tasarım pastayı seçerek Editörde Aç butonu ile tasarlanan pasta üzerinde editör yardımıyla  boyut, renk, obje vs. değişiklikleri kolayca yapabilirsiniz. --> Aşağıdaki web arayüzde gördüğünüz şekilde :) 


Bu arada bir üstteki Minion karakterli pasta tasarımı site üzerinden tasarım yapmış başka bir arkadaşımıza ait. Çokta sevimli olmuş :)


Özetle, ben bu proje fikrine bayıldım. Siteyi deneyimlemeden yazıyı paylaşmak istememiştim, fakat bugünkü (üstten 3. pasta) yeni yıl pastası sipariş tecrübemin ardından siteyi tavsiye etmekte hiç bir sakınca görmüyorum. 
Ayrıca sitenin yardım alma fonksiyonunun da çok hızlı çalıştığını tecrübe ettik. Sorduğumuz sorulara anında cevap almamızın yanı sıra, müşteri memnuniyetini önemseyen çalışanlara sahip bir firma. Bu nedenle pasta tasarlarken takıldığınız bir nokta olursa kesinlikle yardım almaktan çekinmeyin. Kendilerini tebrik eder, tasarım objelerini bir an evvel arttırmalarını tavsiye ederim. Zira boş zamanlarımda site üzerinden zevk için pasta tasarlayacak gibiyim :)  Kim bilir belki sizde https://www.icaked.com/  üzerinden benim tasarladığım butik pastalardan sipariş edebilirsiniz, ve belki bir gün ben de şirinleri görebilirim değil mi :P

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder