29 Haziran 2015 Pazartesi

Ürün Deneyimi; Toni&Guy Nourish Saç Bakım Seti - Sampuan/Saç Kremi/Yapılandırıcı Maske

29 Haziran 2015 Pazartesi
Uzun bir aradan sonra merhaba :) Bugünkü konumuz saç bakımı. Önümüzdeki dönemlerde bu konu hakkında yazılar ve ürün incelemeleri artarak blogdaki yerini alacak gibi görünüyor. Zira saçlarıma açtırma ve boyatma işlemleri yaptırmamın ardından inanılmaz bir saç bakımı ihtiyacı içerisindeyim. Ayrıca saç bakımında vazgeçemediğiniz ürünler, önerileriniz vs. varsa memnuniyetle duymak isterim :)


 Saç bakım ürünlerine gerektiğinde fazlasıyla para harcayabilirim, fakat tecrübe edilmeyen bir ürünü hiç araştırmadan, hakkında iyi bir şeyler duymadan alma cesaretinide pek gösteremem.
Fikrimühim'in Tony&Guy ürün deneyimi sayesinde hem kullanabileceğim, hem de hakkında çok iyi şeyler söyleyebileceğim saç bakım ürünlerine kavuştum. 
Şampuanın uygulama aşamasında market ürünlerinde pek görmediğimiz bir köpürme hissi söz konusu. Şampuan saçta sakız gibi eriyor adeta. Köpürmesi ve arındırıcılığı gayet iyi. Şampuanın ardından uyguladığım saç kremi için çok çok farklı diyebileceğim bir etki hissetmedim. Uyguladıktan sonra 2 dk civarı bekledikten sonra saçımı taradığımda her hangi bir sertlik hissetmeden tarak saçımdan akıp gitti. Uzun süreli kullanımda (şampuan ve saç kremi neredeyse bitti) şampuanın tek başına uygulanması, saçta ipeksi görünüm ve parlaklık açısından yeterli değil. Bence muhakkak maske ya da saç kremiyle tamamlayın. Mümkünse set olarak tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.


Sampuan ve saç kremi sonrası maskeyi uygulayarak yaklaşık 4-5 dk saçımda beklettim. Zaman zaman sıcak havluyla sarıp bekleterek uyguladım. Maske sonrası durulamada ciddi anlamda bir ipeksilik hissediliyor. Sonuç olarak saçlarımı kuruttuğumda da ipek gibi, kesinlikle daha canlı ve parlak, elektriklenmesi çok çok azalmış bir saçım oldu. Saçımı yıkadıktan sonra ilk iki gün saçımı taramamama rağmen hiç bir dolaşıklık, karışma vs. hissi oluşmuyor. Çok ince telli saçlarda bu durum geçerli olmayabilir, o tip saçların her daim taranması gerekiyor gözlemlediğime göre :)
Ürünlerin kokusu gayet kalıcı ve güzel, özellikle ilk yıkadığım gün sabah uyandığımda çok yoğun bir şekilde kokuyu hissedebiliyorum. Uzun süreli kullanımda gözlemlediğim net sonuç ise, kesinlikle daha canlı ve sağlıklı saçlara sahip olduğum. 
Açıkcası bu kadar kısa sürede her hangi bir sonuç göreceğimi tahmin etmiyordum. Fakat çevremde bir kaç kişi şampuanımı değiştirdiğimi söylediğimde saçımdaki değişikliği farkederek çok daha canlı ve parlak göründüğünü, kendilerininde alıp denemek istediğini belirtttiler. Sonuç olarak şu sıralar çevremde bir Tony&Guy çılgınlığı almış başını gitmekte :)


Ürünün bana göre negatif tek tarafı sülfat vs. kimyasalları içeriğinde barındırması, zira son zamanlarda organik kozmetiğe merak sardığımdan, bu tür ürünlerden uzak durmayı tercih ediyordum. Gel gelelim sonuçlar beni şu aşamada fazlasıyla memnun etti. O nedenle set olarak bu ürünü kullanmaya devam edebilirim. Saç maskesiyse başlı başına kesinlikle denemeye değer.

Çevremde genel olarak söylenense saçlarımın daha canlı ve sağlıklı göründüğü. Gün içerisinde elimi saçlarımın içerisinde gezdirdiğimde eskiden yer yer dolaşıklık olurdu fakat bu ürünle ilk iki gün saçımı toparken vs. parmaklarım saçlarımın arasından tarak gibi akıp gidiyor. O nedenle Tony&Guy deneyimimden çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Kısacası kullandığınız saç bakım ürünlerine ciddi bir bağlılığınız yoksa alınıp denenebilir ürünler, tavsiye ederim :) Şampuan ve saç kremi 30-40 TL arası bulmak mümkün, saç maskesi ise 40-50 TL civarı. Almadan önce farklı alışveriş siteleri ve mağzalara bakmakta fayda var, zira fiyatlar farklılık göstermekte. Totalde 80- 100 TL arası komple sete sahip olabilirsiniz. Fiyatlar tercih ettiğiniz mağaza ya da siteye göre farklılık gösterecektir. 


Bugünlük bu kadar, umarım sabır gösterip tüm yazıyı okuyabilmişsinizdir :)

1 yorum:

  1. Bloğumda ödüllü blog keşif etkinliği var ayrıca bir de farklı bir çekiliş var beklerim sevgiler

    YanıtlaSil