18 Haziran 2014 Çarşamba

Harakiriyi Japonlar Bulmasa Ben Bulacakmışım :D Stone Mozaik Puzzle Tecrübem :D

18 Haziran 2014 Çarşamba
Bu yazıyı puzzle ı yaptığım dönemde yazmış olsam eminim çok daha farklı şeyler söylerdim. Hatta terbiyemi bile bozabilirdim o derece :P Puzzle bana yarıyıl tatili döneminde yapmam için erkek arkadaşım tarafından hediye edilmişti.Tabii ki de ilk gördüğüm anda bayıldım :) Tatil hediyesi olarakta çok ince düşünülmüş bir hediye öyle değil mi :) Gelin görün ki yapımı hiç te o kadar kolay olmadı. Annemden emdiğim süt burnumdan geldi desem abartmış olmam herhalde :D Tabii bunda figürün zor olmasının da etkisi var. Meğer bu puzzeların da zorluk seviyeleri varmış,biz sonradan öğrendik :) Bu da zor figürlerden bir tanesi.
Ürün hakkında eleştirebileceğim çok fazla şey var. Öncelikle kutu içerisinden kerpeten çıkmıyor!!Bide utanmadan resmini koymuşlar :( (Kerpeteni 6-8 tl civarı temin edebilirsiniz) İçerisinden çıkan yarısı boş dandik yapıştırıcı da kesinlikle yetersiz. O yapıştırıcı üstüne dört kutu yapıştırıcı daha almak durumunda kaldım :( İçerisinden çıkan mermerler de kesinlikle resimde gösterilen renk tonlarında değil. Alakasız renkler çıktı içerisinden.Bol miktarda beyaz mermer elimde kalırken, gerekli renk tonlarının azlığından bazı noktalarda yaratıcılığımı kullanmak zorunda kaldım:D 
Ama bu kutu içeriği ile ilgili en en enn büyük eleştirim şu ki; Ya arkadaş siz bunu hobi set değilde kas geliştirme egzrsiz seti olarak satsaymışsınız keşke. En azından ürün layığını bulurdu!! Mermerlerin bazıları kesinlikle kırılmıyor.Kerpeti sıka sıka ellerim su topladı neredeyse.O kırılmayanlarda genellikle az olan renkler olunca (yani kullanmakta mecbur kaldığım renkler) babaaaa babbaaaa diye babama seslenmekten dilimde tüy bitti. Hayır diyorum aldım başıma bir dert adamında başına sarmayayım,ama olacak gibi değil. İşin enteresan yanı babam bile bu nasıl şey,böyle hediye mi olur, bırak yapma diye halime acıdı:D Ama tabii ki de azmettim, direndim ve bitirdim :) Nede olsa direnmek ruhumuzda var ;) Bir süre sonra olayı daha net kavrayarak sağ tarafta iyi kas yaptım biraz da solu geliştireyim diyerek sol kaslarımı da bu egzersizlerden mahrum etmedim:) Olayın püf noktası da şuymuş ki;ben bunu tecrübe ederek öğrendim, puzzla yapımına normal puzzleda olduğu gibi kenarlardan başlamalısınız. Ben renkli mozaikler yetmez telaşı ile gözlerden bodoslama daldım. İşte bu hataya siz düşmeyin,zira takip eden zaman içerisinde bambaşka sorunlar yaşamak durumunda kalıyorsunuz. Kenarlarda çerçeveyi tutturmak vb.gibi.
 Benim tavsiyem kol kaslarınıza güvenmiyorsanız hiç başlamayın,normal puzzle ile takılmaya devam edin. Dediğimi dikkate almazsanız çok üzülürsünüz sonra :D Gerçi güçlü kuvvetli birinin her daim yanınızda olması da sorunu bir miktar çözecektir. Mamafih şöyle bir durum var ki mozaikler direk pıt pıt diye kafaya göre kesilmiyor :D Bu en deli edici kısmı sona sakladım :D Kesilen parçaların girintilere uyumlu olması gerekiyor,bu da olayın en hardcore kısmı.Kesilen nohut kadar mermeri kırpa kırpa şekil vermeye uğraşmışlığım beni bu satırları yazmaya mecbur etti :D Akrep burcu inatçılığım olmasaydı eminim o ilk gözü yaptığım anda bırakırdım bu puzzleı :D Neyse neticesinde sağ salim bitirdim,güzelce çerçevelettim :) 
Not: Ha bide mermerleri keserken bazen sıçrayıp gidebiliyor uzaklara, dikkatli olmakta fayda var,zira bitime yakın abimi gözünden ediyordum,mermer sonuçta şakaya gelmez :D

2 yorum:

  1. Bunca yazıdan sonra yapmaya niyetlenmeyeceğimize emin olabilirsiniz :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hahhahaa :D Niyetim göz korkutmak değildi ama bu posttan sonra satışlar feci düşecek gibi görünüyor :D

      Sil